Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
NOVĚ NA SKLADU

Wychwood Extremis
Wychwood Extremis od 1699,- Kč

Zimní jaro

Po nekonečné zimě, kdy se na ryby nedalo vyrazit kvůli zámrazu rybníků a pískoven to teďka počasí konečně dovoluje.
Přes kamaráda zjišťuji, že oblíbená svazovka už je bez ledu, a tak plánuji na další den rychlou akci k vodě. Večer jsem si dal za cíl, že chci chytil alespoň nějakou rybu a tomu jsem přizpůsobil i taktiku lovu. U večerního filmu jsem si ještě navázal dvě D rig montáže na háček velikosti 6 s plovoucím boilie Mini Bitez 8mm od CCMooru, které jsem si navoněl do příchutě NS1. Jako další jsem si připravil malé PVA špalíčky, které jsem si naplnil drceným sladkým boilie Live Systém, které jsem ještě zatraktivnil boostrem stejné příchutě. Stejně tak by se dala použít i klasická krmítková směs, ale tu jsem doma zrovna nenašel, proto jsem si udělal jemnou drť z boilie.


Člověk je potom rád, když přijde k vodě a má všechno hezky připravené a nemusí se zaobírat přípravou návazců, nebo jiných věcí, jako třeba PVA.
Tak jak to bývá, tak plánování je jedna věc a realita je pak věc druhá. Po příjezdu na parkoviště a po kilometrovém pochodu bahnitou cestou, jsem nakonec zjistil, že část pískovny, kde jsem chtěl chytat, byla ještě pod ledem. Co se dá dělat. Nakonec jsem vybral místo hned na kraji ledu, kde byla příznivá hloubka, kterou jsem si zjistil prohozením olůvka a navíc na mě příjemně svítilo sluníčko, takže to byla příjemná jarní opalovačka :-).
Při prohazování jsem v jednom místě přetáhnul jakousi překážku, pařez, nebo kmen stromu a to bylo jasné místo, kam bude mířit můj prut. Na protějším břehu jsem si zvolil orientační bod, na který jsem následovně celý den nahazoval. Zaklipoval jsem si vzdálenost, aby bylo vše velice přesné.
Po půl hodině příprav a zjišťování, co zajímavého se na dně nachází, jsem konečně připíchnul na háček PVA špalek a nahodil.


Během volných chvil jsem si do zásoby dodělal PVA a sledoval hladinu, zda se ukáže nějaká ta šupina. To se ale nestalo a mě trochu spadl hřebínek, jelikož jsem si myslel, že aktivita bude v tomhle hezkém počasí větší. Pro kontrolu alespoň měřím teplotu vody. U hladiny měla voda 6°C, což je relativně hodně na toto období.
Po hodině jsem se dočkal záběru, kdy se mi klepala akorát špička prutu, ale přes brzdu ryba nešla. Po krátkém souboji, kdy jsem si myslel, že mám na prutě cejna, jsem podebral prvního letošního kapříka. Cíl dne jsem splnil, takže jsem byl nadmíru spokojen.


Do večera se mi nakonec podařilo ulovit 5 velikostně stejných kapříků. Musím říct, že takovou radost z malých ryb jsem dlouho neměl. Asi za to mohla ta dlouhá chvíle bez docházek k vodě.
Když už jsem za tmy pomalu balil, tak se ryba pomalu začala rozjíždět po pískovně a dávala to výskoky nad hladinu jednoznačně najevo.
Počasí se jednoznačně ze zimního změnilo na to jarní, tak nenechávejme pruty v koutě a vyražme na ryby!

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Tipy k nákupu
Zanech nám svůj email a my Tě budeme jednou za 14 dní informovat o slevách a výhodných nabídkách,

PROČ U NÁS NAKOUPIT

      

KDE NÁS NAJDETE

   

KONTAKTUJTE NÁS
+420 728 242 777 (Josef Mareš - Praha)
+420 774 938 902 (Josef Mareš - Č. Budějovice)
+420 777 737 921 (Milan Khýn - Louny)
(Po - Pá 8:00 - 16:00)
info@carpfreedom.cz

SLUEN, společnost s ručením omezeným
Husova 2637
440 01 Louny

IČ: 49902903
DIČ: CZ49902903
Copyright © 2019 Carp Freedom
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz